Σημαντική εκτός έδρας νίκη πέτυχε χθες η ομάδα Νέων U-19 του Σωματείου μας, με 2-3 απέναντι στον Άρη Λεμεσού.

Για ακόμα μια φορά οι ποδοσφαιριστές μας κατάφεραν να γυρίσουν το παιχνίδι, αφού ενώ έχαναν μέχρι το 89ο λεπτό με 2-1, πήραν τους 3 βαθμούς της νίκης, με τέρματα των Ανδρέα Χρήστου στο 89 και του Μιχάλη Χατζηκωνσταντή στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων. Το σκορ άνοιξε στο 1ο ημίχρονο ξανά ο Αντρέας Χρήστου, με πέναλτυ.

Η ομάδα μας βρίσκεται αυτή τη στιγμή στη 2η θέση του Πρωταθλήματος με 4 νίκες και 1 ήττα, σε σύνολο 5 αγώνων.

Επόμενος αγώνας με την Καρμιώτισσα Πολεμιδιών, η οποία βρίσκεται στην 4η θέση του Πρωταθλήματος.

Η αναμέτρηση θα διεξαχθεί το Σάββατο, ώρα 14:30, στο Δημοτικό Στάδιο Δρομολαξιάς και θα είναι κεκλεισμένων των θυρών.